Otázky


Jak probíhá půjčení šatů?

Termín Vaší návštěvy v některém z našich salónů je vhodné si rezervovat předem telefonicky. Telefonní číslo pro rezervaci naleznete na stránce Kontakt. Budete-li mít svůj termín rezervován, vyhnete se čekání a my se Vám budeme moci plně věnovat. V průběhu první návštěvy obvykle vyzkoušíte širokou škálu šatů, zjistíte, jaký střih je pro Vás ten pravý, jaký z barevných tónů šatů se k Vám hodí a v ideálním případě u nás najdete své vysněné šaty. Pokud nás navštívíte s dostatečným předstihem, máte k dispozici také možnost objednání katalogových šatů námi zastupovaných značek Allure Bridals, Mori Lee, případně můžete využít službu zakázkového šití podle fotografie. Po individuální dohodě je možné si šaty šité na míru i pouze vypůjčit (platí určitá omezení - není např. možné mít v salónu dva stejné modely). Následně sepíšeme smlouvu o výpůjčce šatů a požádáme Vás o složení zálohy ve výši 50 % půjčovného. Po jejím uhrazení máte konkrétní šaty závazně rezervovány. Následně s Vámi domluvíme termín přezkoušení. Krátce (obvykle týden) před termínem svatby/plesu dorazíte v dohodnutý termín na přezkoušení šatů. Účelem této návštěvy je provedení případných drobných krejčovských úprav, které zajistí dokonalé padnutí šatů a které jsou zahrnuty v ceně půjčovného. V případě, že by se Vaše konfekční velikost mezi zkouškami výrazně změnila, máte, samozřejmě, možnost zvolit jiný model, který je na daný termín k dispozici.

Co s sebou vzít na zkoušku?

  • obuv, kterou budete mít ve svatební den / na ples (v Salónu MIA najdete širokou škálu svatební obuvi různých cenových kategorií)
  • spodní prádlo, které budete mít na sobě ve svatební den / na ples (abychom ověřili, že nikde "nevykukuje")
  • hotovost na případné složení záruky (v současné době neakceptujeme platební karty)

Jaká je výše půjčovného?

Půjčovné se pohybuje ve velmi širokém rozsahu. U společenských šatů v rozmezí 1500 - 4500 Kč. U svatebních šatů od 3000 do 16000 Kč. Horní hranice půjčovného dosahují nejdražší modely svatebních šatů luxusních značek, které jsou mimořádně zpracované, jejich pořizovací cena bývá velmi vysoká a údržba náročná. Ve svatebním salónu MIA si vždy vyberete podle svého vkusu i možností.

Co půjčovné zahrnuje?

  • zapůjčení šatů na 4 dny (obvykle od pátku do pondělí, avšak je možná jakákoliv individuální dohoda)
  • čištění běžného znečištění (příplatek za mimořádně znečištěné šaty se řeší individuálně, je však zcela výjimečný a není třeba se ho obávat)
  • drobné krejčovské úpravy (ve většině případů Vám můžeme šaty i zkrátit)
  • jednu bezplatnou změnu modelu nebo termínu - v závislosti na dostupnosti jednotlivých modelů

Jak dlouho dopředu je třeba šaty zamluvit?

Na tuto otázku existuje snadná odpověď - čím dříve, tím lépe. Dorazíte-li s dostatečným předstihem, budete mít nejširší výběr. To platí zejména pro plesovou sezónu a maturitní šaty.

Jak dlouho trvá ušití šatů na míru a jaká má omezení?

Absolutním minimem pro ušití šatů na míru podle fotografie je 1 měsíc. Šití šatů na míru omezuje obvykle pouze materiál. Jsou-li šaty primárně založeny na látce s konkrétním potiskem, obvykle není možné dosáhnout úplné shody s předlohou.


VyhledatMapa stránekVytiskni tuto stránkuSdílet tuto stránku › kolem svatby

© 2024 Insion

kontakt | svatební šaty | společenské šaty